Дистанційне навчання

       Самопідготовка по модулях:


Завдання для учнів 6 класу: підготувати повідомлення про  техніку передачі м'яча над собою.



Завдання для учнів 7 класу: підготувати повідомлення про  техніку бокової та прямої подачі м'яча.


Завдання для учнів 8 класу: підготувати повідомлення про  правила гри у настільний теніс.





Основні правила гри в настільний теніс
Гра полягає в перекиданні м'яча ударами ракетки через сітку, натягнуту поперек столу. Грати можуть двоє або четверо.
Мінімальні розміри приміщення для 1 столу - 7,7 на 4,5 м.
Для гри необхідно мати: стіл, сітку, ракетку, м'яч.
Гра починається з подачі м'яча одним із гравців (за жеребкуванням). Після удару ракеткою по м'ячу він повинен зробити відскік від столу на стороні подаючого, перелетіти сітку, не зачепивши її, і торкнутися столу на іншій стороні. При подачі гравець, а також його ракетка й м'яч повинні перебуває за задньою лінією столу.
Подача вважається неправильною, якщо м'яч, поданий над столом або з ходу (з 1 вересня 2002 р. - подача регламентується новими правилами). Якщо м'яч при подачі зробив відскік від столу на стороні подаючого, перелетів сітку, зачепивши її або стійки сітки, і торкнувся столу на іншій стороні, то проводять переподачу, а очко не зараховують. Кількість переподач не обмежена.
Приймаючий відбиває м'яч, що відскочив на його стороні, назад на сторону подаючого; той, у свою чергу, відправляє його на сторону приймаючого, і так триває доти, поки хто-небудь із гравців не допустить помилки. Кожна помилка дає супротивникові 1 очко. Гравець виграє очко, якщо супротивник: неправильно подасть м'яч; відіб'є м'яч в польоті до його дотику до столу; відіб'є м'яч за межі столу; не зможе прийняти правильно посланий м'яч; відбиваючи м'яч, торкне його ракеткою більше одного разу або піймає м'яч на ракетку, а потім кине його; торкнеться м'яча під час розиграшу будь-якою частиною тіла, що перебуває над столом, або зачепить сітку, стійку столу. Після кожних 2 очок (до 1 вересня 2001 р. - кожних 5 очка) подача переходить до приймаючого.
Партія вважається виграною після того, як один із гравців набере 11 очків (до 1 вересня 2001 р. - набере 21 очко) при перевазі не менш ніж в 2 очка. При рахунку 10:10 (до 1 вересня 2001 р. - при рахунку 20:20) подачі чергуються після кожного очка. Після кожної партії гравці міняються сторонами й черговістю подач. Гра складається з 5 або 7 партій (до 1 вересня 2001 р. - число партій було 3 або 5).


Прийом м'яча - технічний прийом захисту, що дозволяє залишати м'яч у грі після нападників дій суперника. У грі використовуються наступні способи прийому: знизу двома руками, знизу однією рукою.
Техніка виконання прийому м'яча знизу руками
Прийом м'яча знизу двома руками. Після переміщення до місця зустрічі з м'ячем, в останньому стопорящьому кроці, руки повинні бути винесені вперед витягнутими і напруженими, кисті з'єднані разом, створюючи своєрідний "замок". Можна з'єднати кисті, стиснути кулаки. Доцільно ставити одну ногу (частіше ліву) попереду іншої, зігнути ноги в колінах, тулуб кілька нахилити вперед. Руки мають перпендикулярно траєкторії польоту м'яча. При наближенні м'яча зустрічний рух починають ноги, які, випрямляючись в колінних суглобах, піднімають тіло гравця вгору і трохи вперед (приблизно під кутом 20 градусів). Руки включаються в роботу дещо пізніше. Удар по м'ячу виконують передпліччям (в передній його третини). Ноги випрямляють, руки після удару витягають в напрямку передачі.
Прийом м'яча знизу однією рукою. Таким способом беруть м'ячі, що летять далеко від гравця після попереднього переміщення або поштовху. Ударний рух виконують тільки рукою, ноги в ньому не беруть участь. Пальці напружені, стиснуті. Можна вдарити тильною стороною долоні.

                  Отримання знань 



. 5 Ігровий простір, де встановлено стіл, повинен бути не менше 14 м довжиною, 7 м шириною і 5 м висотою.

 Поверхня столу, що називається «ігровою поверхнею», довжиною 2,74 метра і шириною 1,525 метра, повинна бути прямокутною і знаходитися у горизонтальній площині на висоті 0,76 метра від підлоги.

.6. Правильна подача
3.6.1. На початку подачі м’яч повинен вільно лежати на відкритій долоні нерухомої вільної руки.
3.6.2. Подаючий повинен підкинути м’яч приблизно вертикально вгору, не даючи йому обертатися, щоб м’яч піднявся не менше, ніж на 16 см, після того, як відірветься від долоні вільної руки, а потім опуститься, не торкнувшись чого-небудь до удару по ньому.
3.6.3. Коли м’яч падає, гравець, який подає, повинен ударити його так, щоби м’яч торкнувся спочатку його половини стола, а потім, пролетівши над чи навколо комплекту сітки, торкнувся половини стола гравця, який приймає; в парних зустрічах м’яч повинен послідовно торкнутись правої половини стола того, хто подає і того, хто приймає; як тільки м’яч підкидається, вільна рука гравця, який подає, повинна бути прибрана з простору між тілом гравця, який подає, і сіткою.
3.6.4. Спочатку подачі і до удару його м’яч повинен знаходитись над рівнем ігрової поверхні і за кінцевою лінією стола гравця, який подає; жодна частина тіла чи одягу того, хто подає чи його партнера по парі, не повинні закривати м’яч від того, хто приймає.
3.6.5. Гравець зобов’язаний подавати так, щоб ведучий суддя чи асистент судді могли бачити, що він подає відповідно до правил правильної подачі.
3.6.5.1. У випадку, якщо суддя вагається у правильності подачі, він може в першому випадку зустрічі об’явити перегравання та попередити гравця, який подає.
3.6.5.2. Будь-яка наступна подача цього гравця або його партнера по парі, що викликає сумнів у своїй правоті, приводить до присудження очка гравцю, який приймає.

3.7. Правильне повернення
3.7.1. По поданому чи поверненому м’ячу треба вдарити так, щоби він пролетів над, нижче чи навколо комплекту сітки і торкнувся половини стола суперника одразу чи після торкання сітки.
3.8. Порядок гри
3.8.1. Під час зустрічей один на один гравець, який подає, повинен першим виконати правильну подачу, гравець, який приймає, — правильне повернення, після чого той, який подає, і той, який приймає, по черзі виконують правильне повернення.

3.11. Очко
3.11.1. Гравець виграє очко, якщо:
3.11.1.1. його супернику не вдалося правильно виконати подачу;
3.11.1.2. його супернику не вдалося правильно виконати повернення;
3.11.1.3. м’яч після удару його суперника перелетить за кінцеву лінію, не торкнувшись ігрової поверхні;
3.11.1.4. його суперник завадив м’ячу;
3.11.1.5. його суперник б’є по м’ячу двічі підряд;
3.11.1.6. м’яч торкнувся половини стола його суперника двічі підряд;
3.11.1.7. його суперник б’є по м’ячу стороною ракетки, поверхня якої не відповідає вимогам п.3.4.;
3.11.1.8. його суперник чим-небудь зрушить ігрову поверхню, поки м’яч в грі;
3.11.1.9. його суперник вільною рукою торкнеться ігрової поверхні, поки м’яч в грі;
3.11.1.10. його суперник чи те, що він носить, торкнеться чим-небудь комплекту сітки, поки м’яч в грі;
3.11.1.11. у парній зустрічі хто-небудь з суперників б’є по м’ячу не по черзі, яка установлена першим, хто подає і першим, хто приймає;
3.11.1.12. під час дії правила прискорення гри його суперник (пара) подає, а він (його пара) виконає 13 правильних повернень;
3.11.1.13. його суперник під час зустрічі замінить ракетку без повідомлення.
3.12. Партія
3.12.1. Партію виграє гравець (пара), який першим набере 11 очок, якщо тільки обидва гравці (пари) не набрали по 10 очок; у цьому випадку партію виграє гравець (пара), який першим набере на 2 очки більше за суперника (пари).
3.13. Зустріч
3.13.1. Зустріч потрібно проводити на більшість з трьох, п’яти або семи партій (з трьох партій виграє той, хто виграє дві; з п’яти — три; з семи — чотири партії).
3.13.2. Гра повинна бути безперервною протягом всієї зустрічі, але будь-який гравець має право на перерву до 1 хвилини між партіями зустрічі.


                                      Волейбол







Техніка виконання нижній прямої подачі
Що займається стоїть обличчям до сітки. М'яч лівою рукою плавно підкидає вгору на висоту до 0,5 м над головою. Одночасно з підкиданням м'яча правою рукою виконує замах назад вниз. При зниженні м'яча в польоті приблизно до рівня грудей гравець маховими рухом прямий правої руки позаду вниз вперед виконує ударний рух. Одночасно з махом виробляє поворот тулуба навколо вертикальної осі, праве плече виводить вперед. З початком ударного руху ноги випрямляються, вага тіла переноситься на попереду стоїть ногу. Удар по м'ячу наноситься напруженою долонею попереду гравця на рівні його пояси так, щоб після удару м'яч летів вперед і вгору. Після удару рука витягується в напрямку руху м'яча.



Техніка виконання нижній боковий подачі

      Що займається стоїть боком до сітки. М'яч лівою рукою підкидає вгору. Одночасно з підкиданням правою рукою виконує замах вниз тому, праве плече відводить назад і кілька опускає вниз. При зниженні підкинутого м'яча маховими рухом прямий правої руки позаду вправо вперед ударним рухом одночасно з обертанням тулуба навколо вертикальної осі і виведенням правого плеча вперед. Ноги при цьому випрямляються, вага тіла переноситься на попереду стоячу ліву ногу. Удар по м'ячу наноситься напруженою увігнутою кистю знизу збоку попереду тулуба що займається на рівні його пояси. Рука після удару витягується вперед у напрямку сітки, як би супроводжуючи м'яч.



Техніка виконання верхньої прямої подачі
      Що займається стоїть обличчям до сітки. Лівою рукою м'яч плавно підкидає майже над головою, трохи попереду на висоту до 0,5 м. Одночасно виконує замах правою рукою вгору тому, піднімає руку і відводить зігнутою у лікті за голову. При цьому гравець трохи прогинається в грудної і поперекової частини тулуба, відводить тому праве плече і нахиляє голову назад. При виконанні ударного руху праву руку з крайнього положення замаху випростовує в лікті і маховими рухом виносить вгору, праве плече піднімає вгору. Далі гравець веде руку до м'яча трохи вище голови і попереду себе (кут нахилу витягнутої руки до 80 градусів). Удар по м'ячу виконує "жорсткої" пензлем і знизу. Ноги при цьому випрямляються, вага тіла переноситься попереду ліву ногу. Надалі рука витягується в напрямку сітки, а потім опускається.

Техніка виконання верхній бокової подачі
Що займається стоїть боком до сітки. М'яч лівою рукою плавно підкидає вгору над головою на висоту до 1,5 м. Замах виконує одночасно правою рукою вниз назад, при цьому праве плече значно опускає та згинає праву ногу. При виконанні ударного руху праву руку маховими рухом виносить по дузі позаду вгору, плече піднімає вгору. Удар по м'ячу наноситься випрямленою рукою вгору і трохи попереду себе (кут нахилу руки близько 85 градусів), кисть накладається на м'яч ззаду і знизу. Надалі рука по дузі опускається вниз.

            ПЕРЕВІРКА ТЕОРЕТИЧНИХ ЗНАНЬ

             Тестові завдання з волейболу для учнів 6-8 класів

                 Базовий  рівень. 
 1. Із скількох партій складається гра? а) з 3-х або 5-ти б) з 2-х або 3-х в) з 4-х або 5-ти 
2. Назвіть розміри волейбольного майданчику а) 20м х 10м б) 15м х 9м в) 18м х 9м 
3. На якій висоті встановлюється верхній край сітки для чоловіків? а) 2,24м б) 2,43м в) 2,15м 4
4. Яка ширина лінії ? а) 3 см. б) 4 см. в) 5 см. г) 6 см.
 5. Висота волейбольної сітки для жінок: а) 1м 90см б) 2м 24см в) 2м 00см 
6. Скільки часу тривають перерви? 
а) 40сек б) 1хв в) 30сек 
7. Скільки гравців знаходяться на майданчику під час гри? а) 9 гравців б) 6 гравців в) 7 гравців
 8. Чи може м’яч при переході через сітку торкатися її? а) ні в якому разі б) може торкатися її в) може, але тільки в деяких випадках 
9. Яка довжина обмежувальної антени ? а) 160 см. б) 170 см. в) 180 см. г) 190 см. 
10. Хто вважається засновником волейболу? а) Джеймс Нейсміт; б) Вільям Морган; в) Вільям Дженеон; г) Нільсон. 
11. Вякої країні було винайдено волейбол? а) Данія; б) США; в) Англія; г) Франція. 
12. Якою датою прийнято вважати заснування волейболу? а) 1986 р.; б) 1895 р.; в) 1891 р.; г) 1897 р. 
13. Які технічні прийоми відносяться до техніки гри в нападі? а) техніка блокування, техніка прийому, техніка передачі; б) техніка подачі, техніка передачі, техніка нападаючого удару; в) техніка передачі, техніка блокування, техніка подачі.
 14. Яка ширина сітки? а) ширина – 1м б) ширина – 90см в) ширина – 85см 
15. Яка довжина сітки? а) довжина – від 9,5м до 10м б) довжина – від 7,5м до 9м в) довжина – від 8м до 9,5м 
16. Які технічні прийоми відносяться до техніки захисту? а) техніка передачі, техніка подачі; б) техніка блокування, техніка передачі; в) техніка блокування, техніка прийому. 
17. Скільки перерв в кожній партії має право взяти команда? а) 4 б) 2 в) 3 
                 Середній рівень. 
1. Хто може звернутися до судді з проханням про надання перерви? а) тренер б) любий гравець в) капітан г) секретар 
2. Який розмір вільної зони від лицевої лінії ? а) 1-2 м. б) 3-4 м. в) 5-8 м. г) 9-10 м.
 3. Відмітьте не правильні дії. а) гравець торкається м’яча або суперника в просторі суперника до чи під час атакуючого удару суперника б) гравець проникає в простір суперника під сіткою, заважаючи грі останнього в) гравець може перейти на майданчик суперника після виходу м’яча з гри г) гравець торкається сітки чи антен під час його ігрової дії з м’ячем або заважає грі
 4. Які з перерахованих блокувань існують у волейболі? а) одиночне б) подвійне в) потрійне г) змішане
 5. В яких випадках м’яч вважається програним командою? а) м’яч доторкнувся підлоги в межах власного майданчика б) команда вдарила по м’ячу більше 3-х разів в) м’яч був затриманий або кинутий г) гравець відбив м’яча за межами волейбольного майданчика
 6. Які подачі існують у волейболі? а) нижня пряма б) верхня пряма в) верхня бічна г) нижня плануюча 
7 Яка стійка використовується для виконання другої передачі ? а) висока, б) середня, в) низька. 
8. Якими лініями обмежується зона нападу ? а) середньої та 3-х метрової б) 3-х метрової та лицевої в) середньої та лицевої 
9. Яка стійка використовується для виконання другої передачі ? а) висока, б) середня, в) низька. 
10. Які існують різновиди волейболу? а) класичний, пляжний, парковий; б) класичний, пляжний, парковий, вуличний; в) класичний, пляжний, парковий, сидячий, сепактакроу. 
11. Чим відрізняються правила гри у вирішальній партії у волейболі? а) вирішальна партія проводиться за спеціальними правилами б) вирішальна партія грається за тими ж правилами, що й інші, але до 15 очок в) вирішальна партія проводиться за тими ж правилами, що й всі інші, але до 25 очок 
12. Відмітьте правильне твердження а) гравець не має право торкатися сітки б) гравець не має право торкатися сітки тільки під час виконання блокування в) гравець не має право торкатися сітки тільки під час виконання нападаючого удару
 13. З якого технічного елементу починають навчання у волейбол ? а) нападаючий удар б) передача знизу двома руками в) стійкі і переміщення г) верхня пряма подача 

                 Руханки  для учнів 3,6-8 класів

                       Тренуванн для пресу

 Перегляд за посиланням    
  https://m.youtube.com/watch?      v
=vtV5tCTTz7U&feature=youtu.be

                                Зарядка 

Перегляд за посиланням
                                                                                     
  https://www.youtube.com/watch?v=vZw3YBL_EkE


                              Комплекс вправ з м'ячем

Перегляд за посиланням

                                      https://www.youtube.com/watch?v=ukoNh7uwnuc



      Опрацювати тести та дати відповідь за телефоном:                         0970433995 або на мобільний додаток Viber                          для оцінювання за 2019/2020 н. рік

Наприклад: 1.а

                 
ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ З ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ ДЛЯ УЧНІВ 6 КЛАСУ
1. Як традиційно називають «Легку атлетику».?
а) королева спорта.;
б) цариця наук.;
в) цариця полів.;
2. Біг по пересиченій місцевості називають.?
а) марш - кидок.;
б) крос.;
в) конкур.;
3. Що треба зробити після завершення бігу на довгу дистанцію.?
а) лягти відпочити.;
б) випити як можна більше води.;
  в) перейти на ходьбу до відновлення дихання.;
4. Довжина дистанції марафонського біга.?
а) 32 км.180м.; 
б) 40 км.190м.;
в) 42 км.195м.;
5. Яка дистанція вважається спринтерською.? 
а) 800 м.;
б) 1500 м.;
в) 100 м.;
6. Найбільш ефективна вправа для розвитку витривалості ..?
а) біг на короткі дистанції.;
б) біг на середні дистанції.;
в) біг на великі дистанції.;
7. Що роблять з бігуном, який допустив другий фальшстарт.;
а) знімається зі змагань.;
б) попереджається.;
в) ставиться на 1 м позад усіх стартуючих
8. До видів легкої атлетики не відносяться.? 
а) стрибки у довжину.; 
б) спортивна ходьба.;
в) стрибки через гімнастичного коня.;
9. У якої послідовності відбувається стрибок у довжину.? 
а) поштовх,політ,приземлення,розбіг.;
 б) розбіг, поштовх,політ, приземлення.;
 в) розбіг, приземлення,поштовх,політ.;
10. Яка фізична якість виховується при бігу на довгу дистанцію.? 
а) витривалість.;
б) гнучкість.;
в) швидкість.;
11. З якого старту виконується біг на 100 м.?
а) з високого старту.;
б) з низького старту.;
в) з високого старту з опорою на руку.;
12. Яка ширина бігової доріжці на стадіоні.?
а) 1 м. 22 см.;
б) 1 м.05 см.;
 в) 1 м 50 см.;

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ З ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ ДЛЯ УЧНІВ 7 КЛАСУ 

1.Скільки команд дається під час старту на короткі дистанції? Одна
ДвіТриЧотири2.Скільки команд дається під час старту на довгі дистанції? ОднаДвіТриЧотири3.Чим відрізняється біг від ходьби? Більшою швидкістюФазою польотуНічим4.Який предмет передають спортсмени під час легкоатлетичної естафети?Естафетний прапорЕстафетний протоколЕстафетну палочкуЕстафетний смолоскип5.Які види не включає в себе легка атлетика? Ходьба та бігСтрибки та метанняБагатоборствоОпорні стрибки6 .Крос-це:Біг з прискореннямиБіг по пересіченій місцевостіБіг з бар'єрамиБіг з прискореннями і рівномірною швидкістю7.Яка контрольна вправа для визначення спритності? Човниковий біг 4 х 9 мБіг на 30мБіг 60м8.Як називається збільшення швидкості після старту? СтартСтартовий розбігФінішування9.Вид легкої атлетики, в якому потрібно показати властивості спринтера і стрибуна у висоту. Стрибки у довжинуБіг із бар'єрамиМетання списаБіг на короткі дистанції10.Яка основна фізична якість потрібна для бігу на довгі дистанції ?ВитривалістьШвидкістьСпритністьСила11.Як називається бігун на короткі дистанції? СтаєрСлаєрСпринтер12.Який вид змагань, входив до програми перших Олімпійських ігор, які відбулися 776 році до н.е.? БігБоротьбаМетанняСтрибки 



ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ З ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ ДЛЯ УЧНІВ 8 КЛАСУ

1.Стрибки у легкій атлетиці поділяють на:
Стрибки у висоту.
Стрибки у ширину.
Стрибки у довжину.
Потрійний стрибок.
Стрибок з жердиною.
Стрибок навхрест.
укажіть декілька.

2. Укажіть вправи, які включає легка атлетика. 
Біг, стрибки, метання, спортивна ходьба, багатоборства. 
Біг, стрибки, метання, кидки, передачі, виси.
Біг, стрибки, удари, ведення, упори.
Біг, стрибки, метання, упори, кидки.
3.Укажіть вправи, які не належать до розвитку швидкості. 
Біг з високим підніманням стегна.
Біг 30 м.
Кросовий біг.
Біг на місці з високим підніманням стегна в упорі.
4.Укажіть, який легкоатлетичний снаряд штовхають. 
Диск.
Молот.
Спис.
Ядро.
5.Укажіть назву бігу, який виконується з низького старту. 
Кросовий біг.
Спринтерський біг.
Стаєрський біг.
Біг на середні дистанції.
6.Як називається спеціальне бігове взуття? 
Борцовки.
Бутси.
 Шиповки.
Балетки
7.Стрибок не зараховується, якщо спортсмен: 
Відштовхнувся збоку від бруска відштовхування.
Після приземлення вернувся назад через яму для приземлення.
Порушив  чергування ніг при відштовхуванні. 
Не доступив до бруска відштовхування.
укажіть декілька.
8.Постанова ноги при відштовхуванні здійснюється: 
З носка.
З п’ятки.
Зі всієї стопи.
9.Основна відмінність бігу від ходьби полягає в: 
Техніці рухі
Наявності безопорної фази.
Швидкості пересування.
10Біг на короткі дистанції умовно можна розділити на: 
Підготовка, розминка, старт, стартовий розгін, фінішування.
Старт, стартовий розгін, фінішування.
Старт, стартовий розгін, біг по дистанції, фінішування.
Старт, стартовий розгін, біг по дистанції, фінішування, гальмування.
11.Укажіть, у який фазі стрибка у довжину з розбігу починається безопорна фаза: 
Розбігу.
Відштовхування.
Польоту.
Приземлення.
12.Укажіть, якого виду спортивних стрибків не існує: 
Стрибок у довжину з розбігу.
Стрибок у висоту з розбігу.
Подвійний стрибок з розбігу. 
Потрійний стрибок з розбігу.






1 коментар: